Nabór na szkolenia grupowe – do drugich grup szkoleniowych

Print Drukuj

W dniach 21 – 25 lipca 2025 r. prowadzony będzie nabór na szkolenia grupowe – do drugich grup szkoleniowych.

Plan szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy finansowanych ze środków Funduszu Pracy oraz EFS+ w roku 2025 obejmuje następujące szkolenia:

  • Kurs prawa jazdy kat. C, C+E wraz z kwalifikacją wstępną przyspieszoną dla kierowców wykonujących transport drogowy rzeczy z egzaminami państwowymi – dla 5 osób
  • Spawacz TIG – Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG (141) stali zwykłej i nierdzewnej – dla 7 osób
  • Elektromonter (elektryk) zakładowy – Kurs przygotowujący do egzaminu na uprawnienia elektroenergetyczne gr. G1 do 1kV (eksploatacja) wraz z egzaminem – dla 7 osób**

Zgłoszenie na szkolenie grupowe można złożyć:

  • osobiście – składając dokument na Dzienniku Podawczym (pokój 119),
  • drogą pocztową lub za pośrednictwem kuriera – wysyłając dokument na adres: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, ul. Wąwozowa 34, 31-752 Kraków,
  • elektronicznie – przez platformę e-PUAP, praca.gov.pl lub e-Doręczenia.
    Decyduje data wpływu dokumentu do Urzędu.

Pamiętaj!

W przypadku złożenia zgłoszenia na szkolenie grupowe w formie elektronicznej, powinno ono być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym na elektronicznej platformie usług administracji publicznej.

 

Zasady:

I.

1)  O skierowanie na szkolenie grupowe może ubiegać się osoba uprawniona, która:

- realizuje Indywidualny Plan Działania założony przed lub najpóźniej w dniu złożenia wniosku – zgłoszenia na szkolenie grupowe. W Indywidualnym Planie Działania powinien zostać określony kierunek wskazanego szkolenia zawodowego. Wnioski osób, które nie realizują Indywidualnych Planów Działania lub ich Indywidualny Plan Działania nie przewiduje uczestnictwa we wnioskowanym szkoleniu zawodowym będą rozpatrywane negatywnie.

- nie odmówiła w roku bieżącym oraz poprzednim bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, wykonywania prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych lub robót publicznych.

2) Na szkolenia nie będą kierowane osoby, które skorzystały z aktywnych form (takich jak: szkolenia, staże, studia podyplomowe) w 2024 roku oraz bieżącym lub aktualnie uczestniczą w studiach podyplomowych dofinansowanych ze środków Funduszu Pracy, odbywają staż, otrzymały w bieżącym roku środki na podjęcie działalności gospodarczej.

3) Urząd w roku kalendarzowym finansuje koszty jednego szkolenia.

II.

1)  W pierwszej kolejności na szkolenia będą kierowane osoby bezrobotne,
które przedstawią oświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu po ukończeniu szkolenia wraz
z formularzem krajowej oferty pracy – preferowani są pracodawcy działający na terenie Miasta Krakowa. W przypadku, gdy osoby z oświadczeniami pracodawcy nie wykorzystają całej puli miejsc w grupie szkoleniowej o zakwalifikowaniu na szkolenie pozostałych osób decyduje kolejność przyjmowanych kart zgłoszeń.

2) Grodzki Urząd Pracy zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w planie szkoleń wynikających ze zmian w zapotrzebowaniu na zawody i specjalności na rynku pracy, dostępności środków Funduszu Pracy lub Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz zmian wynikających z nowelizacji przepisów prawa.

3) Termin zapisów na dane szkolenie może ulec skróceniu w sytuacji, gdy liczba kandydatów w znacznym stopniu przekroczy liczbę miejsc w grupie szkoleniowej. W przypadku szkoleń cieszących się mniejszym zainteresowaniem termin zapisów może zostać wydłużony.

4) Osoba może złożyć zgłoszenie wyłącznie na jedno wybrane przez siebie szkolenie. Złożenie zgłoszenia na inne szkolenie jest możliwe po uzyskaniu informacji
o niezakwalifikowaniu się na szkolenie wybrane w pierwszej kolejności.

5) W przypadku szkoleń realizowanych w dwóch lub więcej grupach szkoleniowych nabór jest prowadzony osobno dla każdej grupy. Osoby niezakwalifikowane do grupy wcześniejszej i zainteresowane udziałem w szkoleniu w następnym terminie są zobowiązane do ponownego złożenia zgłoszenia na szkolenie.

6) Osoby ze statusem poszukującego pracy niepozostającego w zatrudnieniu posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mogą korzystać ze szkoleń finansowanych ze środków PFRON.

**Grupą docelową wsparcia w ramach projektu EFS+ można objąć osoby posiadające status osoby bezrobotnej oraz znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, to jest:

  • osoby powyżej 50 roku życia,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby do 30 roku życia,
  • migrantów.

 W pierwszej kolejności na szkolenia będą kierowane osoby bezrobotne, które przynależą do większej liczby grup docelowych projektu.

 Szkolenia powinny być realizowane zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji osób z niepełnosprawnościami. Wymogi dostępności opisane zostały w linku pod adresem.



 

Informacje o publikacji dokumentu